Gün geçtikçe artan akıllı cihaz dünyasında telefonların teknolojisi ilerlese de yinede dayanıklılık konusunda çok fazla ilerleme kaydedilemedi. Bu sayede kılıfların piyasası gittikçe artmaktadır. Kılıfların piyasasının artmasıyla beraber telefonların görünüşlerinin değişmesi ile birlikte bir takım farklı fonksiyonlarda ekleniyor.

Küçük bir grup tarafından Fransa’da Ocak ayından beri geliştirilme aşamasında olan Prynt, içerisinde yazıcı bulunan bir kılıf. Telefonunuzda çektiğiniz fotoğrafı çok kısa bir  sürede kağıda basabilme yeteneği kazandıran kılıf, henüz tam olarak bitirilmediğinde dolayı şimdilik sadece 1 adet kağıt kapasitesine sahip. İçindeki ufak yazıcı sayesinde 50 saniye gibi bir sürede fotoğraf basan kılıf son kullanıcıya sunulacak olan versiyonunda  10 ile 30 adet kağıt kapasitesine sahip olacak ve 30 saniyeden daha kısa sürede baskı işlemi yapması hedefleniyor.

Gelecek yıl içerisinde 99 $ etiketiyle piyasaya çıkacağı bildirilen kılıf, 4 ve 5 inç  boyutlarına  sahip  olan tüm telefonları destekleceyek. Aynı zamanda  iPhone 6 Plus ve Galaxy Note serisi gibi phablet modelleri içinde özel  kılıflar bulunacak.

Kılıfın videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap