Sanal dünyanın Çin’i olma hususunda oldukça hızlı ilerleyen sosyal paylaşım platformu Facebook’ta yeni bir güncelleme yapıldı. Yapılan bu güncelleme Facebook kullanıcıların hoşuna gidecek türde iyileştirmeleri barındırıyor.

Dünyada milyarlarca kişinin aktif olarak kullandığı sosyal paylaşım platformu Facebook, daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için bir güncelleme yayınladı. Genel olarak yayınladığı güncellemeleri beğenmeyen Facebook kullanıcıları bu güncellemenden hoşnut kalacak gibi gözüküyor.

Birçok kişinin arkadaş listesinden çeşitli sebeplerden silemediği aynı zamanda paylaşımlarını da görmek istemediği kişiler mutlaka vardır. İşte yeni güncelleme ile istemediğiniz kişilerin paylaşımlarını veya beğendiğiniz sayfaların paylaşımlarını gizlemek eskisine nazaran daha kolaylaştı. Yeni güncelleme ile bizlere sunulan Time Line (zaman akışı) ayarları sayesinde Time Line üzerindeki paylaşımların kontrolünü kolaylaştırıyor.

Gelen güncelleme sayesinde istediğiniz arkadaşlarınızın paylaşımlarını daha kolay ön plana çıkarırken, benzer şekilde istemediğiniz kişilerin ve sayfalarında paylaşımlarına sadece birkaç tıklama ile göz ardı edebilecek ayarları yapabilirsiniz.

Yeni ayarların Facebook tarafından kullanıcıların paylaşımlarını görmek istemediği kişiler ile arkadaşlıklarını hem Facebook üzerinde hem de gerçek hayatta bozmadan yapmalarına imkân tanıdı.

Güncellemenin bir diğer güzel tarafın ise yapılan tüm ayarlamaları ayarlar menüsünde tekrar geri takip ederek bir süre sonra tekrar takip listenizi güncellemenize imkân vermesi.

Facebook’un yaptığı bu güncelleme ile kullanıcı deneyimine verdiği önemin arttığını bariz şekilde fark edildiğini, ilerleyen zamanlar kullanıcılara daha fazla özelleştirilebilir seçeneklerinin sunulacağının haberci olduğunu yorumlayabiliriz.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap