Her ne kadar dijital ortam artık hayatımızda oldukça büyük bir yer edinse de tarayıcılar hali hazırda kağıt kullandığımız sürece  tarayıcılar hayatımızda olan yerini korumaya devam edecek. Tarayıcıların  tarama özelliklerinin oldukça işimize yaradığı dönemde taşınabilirliği de oldukça önem kazanmakta.

Kağıt deryasında kaybolmayı engelleyen taşınabilir tarayıcılar, Doxie markası  ile hayatımızda oldukça önemli bir yer ediniyor. Sayfaları tarayarak farklı ortamlara aktarmak taşınabilir bu tarayıcılar ile çok daha kolay bir alıyor.
Doxie markasına ait 2 yeni model, Doxie Go Plus ve Doxie Go Wi-Fi olmak üzere  isimlendiriliyor. En gelişmiş versiyonu olan Doxie Go Wi-Fi, taradığı sayfadaki içeriği özel uygulaması aracılığıyla direkt olarak platform bağımsız olarak aktarabiliyor. Doxie Go Plus  modeli ise bünyesinde 300  adet kadar kayıt tutabilme kapasitesine sahip ve daha sonra bilgisayara bağlanarak sayfayı bilgisayara aktarabilme kabiliyetine sahip.

doxie-2-600x399

Tam bir sayfa tarayabilme yeteneğine sahip cihazın 300 dpi ve 600 dpi olmak üzere iki farklı çözürlük modu bulunmakta. Tarama ile  ilgili ayarları kendisi yapabilen cihaz ,otomatik olarak kontrastı ayarlama özelliğine de sahip. Bu sayede görüntüyü olabildiğince en iyi şekilde diğer cihazlara paylaştırabiliyor.

Taranılan öğeler ise  otomatik olarak PDF formatında kaydediliyor ve istenildiği takdirde ise bulut hizmetleriyle vasıtasıyla veya diğer uygulamalar ile birlikte paylaşılabiliyor. Doxie Go Plus modelinin fiyatı 179 dolar, Doxie Go Wi-Fi’ın ise 219 dolar olacak şekilde Aralık ayının ortasında raflardaki yerini alması planlanıyor.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap