Android ekosisteminin en büyük rom geliştirici ekibi ve artık şirketi olan Cyanogen, hazırladığı son güncellemesi ile CyanogenMod 11 M12 ve Android 5.0 güncellemesini getirecek olan güncellemesi CyanıgenMod 12 hakkında bilgi verdi.

Cyanogen ekibinin resmi blogunda yaptığı  açıklamada, Ekim ayının ortasına doğru Google güvenlik blogunda paylaşılan Poodle güvenlik açığının, CyanogenMod 11 M12 güncellemesinde giderildiği aktarıldı. CyanogenMod 11 M12 güncellemesinin ayrıca, çoklu SIM kart barındıran telefonlar için bir takım geliştirmelerin yapıldığını ve genel kullanıcıların yaşadığı bazı hataları çözüme kavuşturduğunu açıkladı.

Android açık kaynak kodlarının  az bir sürede yayınlanmasının oldukça avantajlı olduğunu belirten Cyanogen, Android 5.0 Lollipop’u barındıran CyanogenMod 12  için gerekli çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladığını söyledi.

Devam eden çalışmalar için gelen açıklamada, Materyal tasarım ve çeşitli farklı arayüz çalışmaları sebebiyle ufak bir gecikme yaşanacağını belirtilen CyanogenMod 12 güncellemesi, ilk kararlı sürümünü Aralık ayında sunacağını belirtti.

Ayrıca geliştirme ekibinin hızlı ama oldukça dikkatli çalıştığını söyleyerek yeni yıla özel bir takım çalışma içerisinde olduklarını ve kullanıcılarına bir takım süprizlerinin olacaklarını belirtti.

Yorum Yap