Google’ın  web tarayıcı dünyasında başarılı ürünü Google Chrome görünüşe göre yeni bir rekora imza attı. Şirketin Chrome Dev Summit etkinliğinde sunulan verilere göre Chrome mobil cihaz aleminde tam olarak 400 milyon kullanıcıya ulaşmış. Açıklamayı yapan isim ise Google’ın oldukça önemli isimlerinden Darin Fisher.

Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen Google I/O etkinliğinde sunulan bilgilere göre Chrome, mobil sektörde 300 milyon kullanıcıya hitap ediyordu. Aradan 6 aydan daha kısa bir süre geçmeden, en çok  sevilen tarayıcılardan olan Chrome kendine 100 milyon yeni kullanıcıya daha kendini sevdirmeyi başardı.

google-chrome-darin-fisher

Google Chrome’un bu sürede bu derece büyük bir “yeni kitleye” ulaşmasının en büyük nedeni ise gecikme sürelerinin olabildiğince düşürülmesiymiş. Diğer yandan Fisher, arayüz üzerinde yapılan geliştirmeler ve Android 5.0’ın getirdiği yenilikler beraber gelen yenilikler oldukça bu ilgiyi arttırmış.

Android 5.0 Lollipop  sürümü ile birlikte iş yükünün  artık daha çok grafik işlemciye kaldığından bahseden isim, Chrome’un performans anlamında bu sayede büyük hız kazandığını da belirtiyor. Tabiki 100 milyon yeni kullanıcının tamamının tam anlamıyla yaygınlaşmamış olan Android 5.0 Lollipop’tan değil, daha çok gelen başarılı güncellemelerin sayesinde olduğunun açıkça nedeni gibi gözüküyor.

Yorum Yap