2007 yılında başlayan dokunmatik telefon devrimine yenik düşen firmalardan biri olan Blackberry, akıllı telefon pazarında tekrardan rol sahibi olmak için çabalamaya devam ediyor. İlk olarak Apple iPhone ile başlayan ve sonra Android ile iyice dallanan akıllı telefon ve dokunmatik ekranlı telefon furyasına yenik düşen ünlü telefon üreticisi Blackberry yeni çalışmalar peşinde koşturuyor.

Firmanın  önemli isimlerinden ve aynı zamanda CEO’su olan  John Chen, Blackberry’nin geleceği için önemli açıklamalarda bulundu. Bu sene içinde piyasaya sunduğu kare ekranlı akıllı telefonu “Passport” sayesinde tahminlerin üstünde satış yapmayı  başaran Blackberry, elde ettiği bu başarının devamını sağlamak için çabalarını sürdürecek. Şirketin  CEO’su Chen’in açıklamalarında yer verdiği şu ifadelere  göre Blackberry geçtiğimiz yıllarda  yaşadığı bir çok soruna  ve bir çok kez şirketin batma eşiğine gelmesine neden olan durumdan kurtuldu.

passport

 

Blackberry artık kar amaçlı çalışması gerektiğini söyleyen Chen, bu ifadeleri ile piyasada oldukça dikkat çeken ve son kullanıcıya  daha fazla hitap edecek cihazların yolda olduğunun ipucunu verdi.  Açıkçası Blackberry Passport güzel bir cihaz ama kocaman kare ekranı ve onun altındaki qwerty klavyesi standartın çok dışında. Bu nedenle kullanıcılar bu cihazı seçerken normalden daha fazla düşünüyor.

Umalımda CEO Chen’in yapmış olduğu bu açıklamalar verdiği umut kadar gerçekçi ürünlerde sunar ve Blackberry gibi dev bir firma piyasada  yer elde eder.

Yorum Yap