Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Bu yazımızda “Android oyunlarını bilgisayarımızda nasıl çalıştırabiliriz?” konusuna değineceğiz. Öncelikle en temel noktalardan bahsedeceğiz. Android uygulamaları Windows üzerinde çalıştırılabilir. Bunun için gerekli araçlar var. Bu araçları indirip, bilgisayarımıza kurarak emilator dediğimiz yani, mevcut Android işletim sistemini simule edebilen ve farklı cihazların profilleriyle birlikte yükleyebileceğiniz, kullanabileceğiniz uygulamalar bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edilen, GenyMotion adlı bir program.

Gentmotion.com adresine girdikten sonra uygulamanın gerekli olan bütün özelliklerini ve anlatım işlemlerinin hepsine rahatlıkla ulaşmanız mümkün olacak. Çok fazla kullanıcı sayısına sahip ve profesyonel düzeyde bu işi yapan firmalardan bir tanesi. Yapacağımız işlem GenyMotion’ı indirme sayfasından indirmek olacak.

GenyMotion Nasıl İndirilir?

  1. İlk önce GenyMotion indirme sayfasına giriniz. ( İndirme sayfası linki : https://shop.genymotion.com/ )
  2. Bu sayfada pek çok lisans seçenekleri bulunmakta. Çok fazla profesyonel bir iş yapmayacaksanız, ücretsiz sürümü işinizi görecektir. Ücretsiz sürüm ile birlikte kamera ve GPS özelliklerine erişebileceksiniz. Sürüm olarakta Android 4.4’e kadar olan Android sürümlerini kullanabileceksiniz.
  3. Dilediğiniz lisansı seçtikten sonra GenyMotion sizden bir üyelik açmanızı istecek. Eğer daha önceden bir üyeliğiniz varsa “login form” linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Eğer daha önce bir GenyMotion hesabı yaratmamışsanız, “signup form” linkine tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik ücretsizdir. Üye olduktan sonra giriş yapın ve indirme sayfasına girerek programı indirin.

GenyMotion’ı indirip, bilgisayarımıza kurduktan ve programı açtıktan sonra ilk yapmanız gereken bir cihaz eklemek olacak. Bu cihazı “add” butonuna tıklayarak seçebilirsiniz. Dilediğiniz cihazı seçtikten sonra internet üzerinden o cihazın bilgileri indirilecek (bu biraz zaman alabilir).

genymotion windows

Genymotion Windows

Cihazı indirdikten sonra seçin ve “play” butonuna tıklayarak indirdiğiniz cihazı bilgisayarınızda çalıştırın. Bu sayede o cihaz üzerinden oyun indirip oynayabilir, cihazı inceleyebilirsiniz.

İşte bilgisayarınızda bir akıllı telefon kullanmak ve Google Play’den uygulamalar indirerek kullanmak bu kadar basit.

Yorum Yap