Ödüllü tasarımcı Michael Bastian ile çalışmalarının meyvelerini pazara sunmaya hazırlanan HP, akıllı saat dendiğinde akla gelen kötü imajı bir kenara bırakmamıza sebep olacak gibi görünüyor.

Saat takmaktan hoşlanan insanların bir çoğunda, akla gelen klasik saat tasarımının dışında, kolda absürt şekilde duran teknolojik cihazlar olarak görülmesine sebep oldu. Bu sebeptendir ki akıllı saat furyası genç kitleyle sınırlı kaldı. Aslına bakılırsa kimse bir akıllı saatten fotoğraf ve video çekmesini, görüşme yapmasını sms göndermesini yada buna benzer şeyleri sunmasını beklemedi. Ama teknoloji firmaları birbirleriyle olan rekabetlerinden ötürü kol saatini de akıllı birer telefona dönüştürmeyi başardılar. Böyle bir talep olmamasına karşın hemde.

HP’nin ilk başta tasarımı ele almasından ve rekabetçi davranmayıp hedeflediği ürünün dışına çıkmamasından bu işe ne kadar iyi odaklandığını belli ediyor. Tam tabiriyle söylemek gerekirse bir babaya yada ailenin büyük bir ferdine hediye edilebilecek türden bir ürün ortaya koymuşlar. (Tabi o fiyatta bir ürünü almaya yetecek gücünüz varsa.) Ürünün fiyatı 649$ ‘dan başlıyor ve platin kaplamasından tutunda timsah derisi kayışlara kadar farklı stillerde ürün yelpazesi sunuyor. Tabi buna bağlı olarakta fiyatta oynamalar olacak. Fiyat bandı yüksek olmasına rağmen şaşırmadığımı belirtmeliyim. Bu tarz klasik saatlerin fiyatları hali hazırda zaten pahalılar. İşin içine birazcıkta teknolojinin girmesiyle fiyatın yükselmesi normal.

Klasik tasarımın mükemmeliğine diyecek söz bulamazken ekran kısmının böyle bir saatte köşeli değilde Moto 360’taki gibi yuvarlak olmasını beklerdim. Gün ışığında uzaktan fark edilmese de karanlık ortamlarda köşeli ekran kendini belli edecektir diye düşünüyorum. Bu ayrıntının dışında 1 haftalık kullanım ömrü ise bu saatin diğerleri karşısında çıtayı epeyice yükselttiğini belirtmeliyim. Unutmadan, ürün iOS ve Android cihazlarla uyumlu. Maalesef  WindowsPhone‘a ilerisi için bile söylenen bir şey yok.

HPkolsaati

Kaynak: ( http://www.gilt.com/sale/men/mm/michael-bastian-x-hewlettpackard-1 )

İlgili Yazılar

Yorum Yap