AIDS ile mücadele etmek için çalışmalar gerçekleştiren (RED) vakfa daha önce milyonlarca dolar bağış yapan Apple, anlaşma sağladığı uygulamalarla yeni çalışma ile AIDS hastalarına daha fazla destek vermek istiyor.

Yapılan çalışmalar çerçevesinde kendi logolarını bir süreliğine kırmızı logoya çeviren uygulamalara yapılan her türlü  ödeme doğruca (RED) vakfına bağışlanıyor. 7 Aralık 2014  tarihine kadar devam edecek olan kampanyada ne Apple ne de geliştiriciler herhangi bir kar elde etmiyor. Mevzu bahis kampanyaya katılan uygulamalarların başında Garageband, Clear, Monument Valley, FarmVille 2, Angry Birds, Threes, Paper, Cut the Rope, FIFA 15 ve The Sims gibi birçok popüler uygulama bulunuyor.

Mevcut kampanyada vakfa bağışlanacak olan para yalnızca uygulamalardan gelen paralardan değil  Amerika’da “Cyber Monday” olarak isimlendirilen ve alışveriş patlamasının yaşandığı 1 Aralık tarihinde Apple’ın online ve yerel mağazalarında yapılan satışlardan elde edilen gelirin de bir kısmı vakfa bağış olarak aktarılacak. (RED) vakfına aktarılacak miktar tam olarak dile getirilmese de bir adet iMac satışının neredeyse bir AIDS hastasının 4 aylık ilaç masrafını karşılayabilecek kadar bağış sağlayacağı gelen tahminler arasında. Ayrıca Apple tarafından belirlenen bazı donanımları satın alan veya bağışta bulunan kişilere iTunes RED hediye kartı verileceğide bu kampanya için  söylenenler arasında.

(RED) vakfına katkıda bulunmak isterseniz App Store’da bulunan “RED için uygulamalar”  bölümüne giderek buradaki uygulamalardan herhangi birini satın almanız yeterli.

 

Yorum Yap