Geçtiğimiz aylarda  Almanya’nın Berlin şehrindeki IFA fuarında Samsung’un tanıtmış olduğu Note Edge modeli sınırlı sayıda satışa sunulması sebebiyle  eleştiri konusu olmuştu. Almanya Samsung tarafından başlatılan bir imza kampanyasında yeterli sayıda imza toplanmasının ardından Note Edge modelinin Almanya’da satışa sunulması da artık  kesinleşti.

İlk olarak başta Almanya’da satışa sunulmayacak olan cihaza olan yoğun ilgi nedeniyle Samsung geçtiğimiz günler bir kampanya oluşturmuştu. Mevzu bahis kampanyada toplam 120 bin  civarında imza toplanırsa Note Edge modelinin Almanya’da satışı olabileceğini söylemişti.

Alman kullanıcılar Note Edge modeline sahip olmayı çok istediğini 4 gün gibi  kısa bir süre 157 binden fazla imza toplayarak Samsung’a hızlı bir geri dönüş yapmayı  başarmıştı.

Yeterince imza toplanmasından sonra gözler Samsung’a çevrilmişti ki  beklenen açıklama Samsung’dan hemen  geldi. Samsung Kasım ayı sonuna doğru Almanya için satışa sunulacağını duyurdu. Cihazın satışa sunulması Samsung  tarafından kesinleştirildikten sonra akla yeni sorular gelmeye başladı. Cihaz hangi fiyatla raflarda yerini alacak, hangi renkler ve  kapasitelerde  sunulacak ? Bu sorulardan sadece renk  seçeneklerine cevap verebilecek durumdayız. Zira Samsung kömür siyahı ve buz beyazı renkleriyle satışa sunulacak.

Note Edge modelinin diğer ülkeler için şimdilik kesin olarak satışa sunulacak ülker Amerika, Japonya ve Güney Kore durağı olacak. Bu ülkelerden sonra diğer ülkeler için henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

 

Yorum Yap

  • Ertuğrul Dursun

    Keşke bizde böyle bişiy yapabilsek. Ama bizde en kazığı yeme olayı var. Ver yansın anam