Bu yılın en çok beklenen oyunlardan biri olan ama incelemelerde aldığı puanlar nedeniyle  oldukça fazla hayal kırıklığına neden olan olan Assassin’s Creed Unity‘nin, PC ve konsol için piyasa çıkarılan sürümlerde bulunan hataların sebebini Ubisoft bir açıklama ile  açıklığa kavuşturdu.

Oyunu oynayan bir çok oyuncunun oyunda bulduğu grafik hatalarını forumlarda şikayet ederken, Nvidia kullanan oyuncularda benzer şikayetlerde bulundular. Ubisoft bu şikayetler üzerine bir açıklama yaparak bahsi geçen hataların tamamının sadece AMD CPU ve GPU kullanan bilgisayarlarda ortaya çıktığı belirtildi. AMD ile birlikte çalışan Ubisoft sorunu çözmek için uğraştıklarını belirtti.

Ubisoft, sorunların sadece  bilgisayarda olan kısmı ile ilgili açıklama yapsada, oyuncuların söylediklerine göre söz konusu sorun yalnızca bilgisayar kullanıcılarını ilgilendirmiyor. AMD mimarilerinin üzerine kurulu olan Xbox One ve Playstation 4′te de aynı sorunların yaşandığı ve fps düşüşlerinin olduğu sıkça gelen şikayetler arasında.

Bu kadar büyük beklentiler ile piyasaya çıkan fakat neredeyse fiyasko ile sonuçlanacak düzeyde hatalar ve  inceleme puanları alan oyunun son sürümü Assassin’s Creed Unity‘nin   barındırdığı bu hatalar kısa süre içerisinde yayınlanan bir güncelleme ile düzeltilir ve oyunun sahip olduğu bu kötü durumdan bir nebzede olsa kurtulur.

Oyuncu gözünden bakıldığın ortaya çıkan bu hataların biran önce düzeltilmesi ilk öncelik olarak gözüküyor. Umalımda hem konsol  dünyasında hemde PC dünyasındaki kullanıcılar biran önce sorunsuz bir şekilde oyunlarına kavuşurlar.

İlgili Yazılar

Yorum Yap