Yahoo; Amerika’da merkezi binası bulunan ve hem arama, hem bilişim hem de e-posta alanında kendini kanıtlamış bir şirkettir. Yaptığı yeni anlaşma sayesinde reklamcılık alanında da kendini kanıtlaması hedeflediğine benziyor. Reklamcılık alanında ön plan tutulan ve video reklam ağı olan BrightRoll’u satın alacağı yönünde bazı haberler çıktı.
Yahoo bilişim şirketi ya da BrightRoll satın alma işlemleri hakkında resmi bir açıklama henüz yapmadı. Buna rağmen prensipte olan anlaşmaların yapılarak Yahoo’nun BrightRoll’u satın alması muhtemel sonuçlar arasında yer aldı. BrightRoll reklamcılık alanında oldukça fazla gelişmiş ve satın alınan şirkete muazzam bir yükseliş yaşatacağı mağlum. BrightRoll reklam ağının gelir istatistiklerine baktığımızda geçen seneye ait verilerde 100 milyon dolar kadar ciro yaptığı ortaya çıktı.
BrightRoll 2006 yılında kurulmuştu ve o günden beri de herhangi bir zarara uğramadığı biliniyor. Sadece 1 senede yaptığı 100 milyon dolar ciro ile de Yahoo’nun müthiş bir kar edeceği ve aynı zamanda da arama Motoru olan Google da aralarının daha iyi olacağı düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap