Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact telefonları muhteşem özellikleriyle dikkatleri üzerlerine topluyor. Birçok ülkede satışa sunulan ve fiyatı belli olan bu telefonların Türkiye çıkış tarihi ya da fiyatı konusunda bir bilgi verilmiyordu. Geçtiğimiz gün açıklanan bilgiye göre Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact telefonlarının Türkiye çıkış tarihi ve Türkiyede satılacağı fiyat duyuruldu.
Xperia Z3 suya dayanıklılık özelliği, pil süresinin daha çok uzatılması, ISO güvencesinin arttırılması ve HD ekran kalitesiyle Türkiyede 2.299 TL’den satışa sunulacak. Telefon 5-2 inç büyüklüğünde olmakta ve Xperia’nın amiral gemisi olarak bilinmektedir. Xperia Z3 Compact ise; 4-6 inç özelliğiyle ve 2 gün şarj edilmeden dayanması Xperia’nın amiral gemisi olmamasına rağmen yine de sevilmesini ve alınmasını sağlıyor. Telefon Xperia Z3’ün bir alt modeli olmaktadır. Bu yüzden de fiyatı daha düşüktür. Xperia Z3’ün fiyatı 1.799 TL’den ülkemizde satışa sunulacaktır.
Ayrıca Z3 ve Z3 Compact telefonlarının ülkemizde çıkış tarihi de BT Sony tarafından açıklan 22 ile 26 Ekim arasında çıkacak olan telefonlar Türk kullanıcılara sunulacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap