WhatsApp ile bir mesaj gönderdiniz ve şimdi onu silmek istiyorsunuz. Bu mümkün, fakat sadece belli koşullar altında gerçekleşebilir bu talebiniz. WhatsApp’te paylaştığınız mesajın içeriği pek önemli değil. Bu içerik fotoğraf, video, metin yada başka bir içerikte olabilir.

Mesaj eğer WhatsApp’e iletilmemişse, geri çekilebiliyor. Bunu sadece mesajın yanındaki saat görünürse  ve yeşil onay işareti yoksa yapabilirsiniz. Bu gibi bir durumda WhatsApp’i hemen kapatın. Uçak moduna geçin, WhatsApp’i yeniden açın ve mesajı silin. Eğer bağlantınız yavaşsa, bu yolla mesajı son anda iptal edebilirsiniz. Bu şekilde sildiğinizde bu mesajın başarılı bir şekilde gönderilmesi mümkün değil. Parmağınızı bir mesajın üzerinde tutun, sonra Delete (Sil) seçeneği belirecek. Fakat mesaj sadece görünümden silinecektir. Mesajda bir ya da iki onay işareti belirdiği anda, mesaj WhatsApp sunucusuna gönderilmiş demektir ve buradan da alıcıya gönderilmesi kesin.

Resimli Anlatım

 1. WhatsApp mesajınız eğer aşağıdaki resim gibi görünüyorsa, yani saat ikonu varsa mesajın sağ alt kısmında, bu mesaj gönderilmemiş demektir. Yapmanız gereken hemen internet bağlantınızı kesin ve sonraki adıma geçin. (Eğer tik işareti mesajda varsa, o mesajı silemezsiniz.)
  whatsapp mesaj silme
 2. Silmek istediğiniz mesajın üzerine 2 saniye kadar dokunun. Ardından o mesaj seçilmiş olacaktır. Üstte seçenekleri göreceksiniz. Silmek için çöp kovasına tıkladığınızda mesajınızı silmiş olursunuz.
  whatsapp mesajını silme

İlgili Yazılar

Yorum Yap

 • aykut

  Peki fotoğraflı mesajlar için de geçerli midir

 • Rümeysa

  Sadece senin telefonundan siliniyo karşı tarafa atmasını engelliyemiyosun ki.

  • Medet Hançer

   Sanırım karsitarafin interneti kapalı olursa sende mesaj atarsan karşı taraf internetini açmamiş mesajı okumamış sa silebilirsiniz ben böyle düşünüyorum Rumeysa hanim