Turkcell; yaptığı mobil uygulamalar, mobil cihazlar ya da sağladığı kaliteli operatörluk hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanın da daha fazla gelişmesine yardımcı olmakta. Daha önce birçok sağlık projesine katılmış olan Turkcell, sağlık alanında kendini kanıtlamış kurum ya da kuruluşlarla da işbirliği içerisinde olmaktadır. Bunun en temel örneklerinden biri de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’yle yaptığı sağlıkmetre projesiydi.
Turkcell; fakülteyle yaptığı sağlıkmetre projesinden sonra şimdi de Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği‘yle yaptığı anlaşmayla kendinden söz ettiriyor. Geçtiğimiz gün yapılan anlaşma sayesinde iç hastalıkları konusunda yardım bekleyen; doktorlar, hastalar ve hasta yakınları dernek ile Turkcell işbirliği sayesinde yardım çağrılarına daha kolay çözüm üretebilecekler. Basın toplantısı düzenleyerek el sıkışan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Başkanı bazı açıklamalarda bulundular.
Turkcell ve dernekten gelen açıklamaların ortak noktası iki grubun da bundan mutluluk duyduğu ve hem derneğin hem de Turkcell’in gelişmesi için yararlı bir yola imza attıklarını dile getirdiler. Ayrıca Turkcell, sağlıklı projelere imza atmaya devam edeceklerini de dile getirdi.

İlgili Yazılar

Yorum Yap