Son zamanlarda arabalara ve arabaların rengine duyulan hassasiyet gittikçe arttı. Kadınlarda da araba kullanma oranın artması; estetiğe ve görünüşe önem veren kadınların doğurduğu bir renk dinanizmi halini aldı. Birçok renkte araba bulunmasına karşın SEAT arabaları renklere verilen bu önem basit bir renkle değerlendirmekle de kalmıyor.
SEAT arabaları öncelikle yaptıkları otomobilleri renk testlerinden geçiriyorlar. Öncelikle uzun süre solmayacak ve aynı canlılığını koruyacak bir renk belirliyor. Ardından da bu rengi tasarladıkları otomobillere uyguluyorlar. SEAT araba markasının renk konusundaki amacı; var olan renkleri tekrar ettirmek değil, kullanılmayan ve aynı zamanda da estetik duracak bir renk belirleyerek uygulamaya koymaktır. SEAT yaptığı açıklamalarda arabadaki renk karar verme ve tamamlama süresinin totalde 2 yıl kadar sürdüğünü ve arabaların rengini yapmak için büyük çabalar verdiklerini dile getirdi.
SEAT araba markası yapacağı renkleri seçerken moda markalarını takip ettiğini ve en trend olan renkleri yapmaya çalıştıklarını dile getirerek modaya uygun ve kaliteli boya yapısına sahip olan arabalar ürettiklerini açıkladı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap