Sanat dalında başarısıyla ve Türkiyedeki ilkleriyle bilinen Sakıp Sabancı Müzesiyle, teknolojiye verdiği önemle aynı oranda sanata da değer veren Türkiye’nin önde gelen operatörlerinden olan Turkcell arasında bir işbirliği sağlandı. Sakıp Sabancı Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ile Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv arasında 15 Ekim 2014 tarihinde bir imza töreni ve basın açıklaması yapıldı.
Sanat ve teknolojiyi birlikte tutacaklarına inanan Güler Sabancı ve Süreyya Ciliv bu ortaklıktan memnun olduklarını ve ortaklıkla birlikte insanlara daha faydalı olabileceklerini dile getirdi. Ayrıca Süreyya Ciliv de bir üniversiteye bağlı olan ve Türkiyede en ön bloklarda yer alan Sakıp Sabancı Müzesi ile birlikte işbirliği yapmaktan gurur duyduklarını dile getirerek; sanata ve spora verdikleri önemi tekrar hatırlattı ve verdikleri bu öneme üstüne katarak devam edeceklerini söyledi.
Süreyya Ciliv basın açıklamasında bulunduğu sırada tüm Turkcellilere müzede olan yenilikler, sanat eserlerini bilgileri ve yapılacak olan etkinlikler ücretsiz olarak iletilecek şeklinde ifadeler kullanırken her ayın ilk cumartesi günü de GNCTRKCLL‘lilere müzenin ücretsiz olduğu müjdesini verdi.

İlgili Yazılar

Yorum Yap