Google arama motoru ve şirketinin bu yıl piyasaya sunacağı referans tablet için geri sayımlar başladı. Nexus 9 yani; Google’ın referans tabletinin çıkış tarihi ve fiyatı konusunda birçok araştırma ve söylentiler mevcut. Yakın zamanda çıkması beklenen Nexus 9 için kesin olan tarih ve gerçek ücretini ne olduğuna Google Play’den açıklama geldi.
Google Play’in açıklamasını yayınlayan BPS, referans tablet Nexus 9 ‘un fiyatını ve çıkış tarihini duyurdu. Açıklamalara göre 3 Kasım 2014 tarihinde çıkacak olan tablet, fiyat olarak 999,00 Dolar gibi bir fiyat üzerinden satışa sunulacak. 3 Kasım tarihinde parakendecilere dağıtılması beklenen tablet Nexus’un halka satışı konusunda henüz kesin bir tarih yok.
Google referans tableti Nexus 9 için HTC markasıyla iş birliğinde bulunmuştu. Google bunu saklasa da Android kodları üzerinde hem Google’ın hem de HTC telefon markasının kodları yer almaktaydı. Tabletin özelliklerinden bazılar ise; ön tarafta iki hoparlörünün bulunması, alüminyum kasaya sahip olması ve 2 GB RAM barındırması verilen genel özellik bilgileri arasında yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap