Minecraft oyunu son günlerde en fazla oynanan oyunlar arasına girmeyi başardı. Minecraft çılgınlığı giderek artmaya devam ederken satışa sunulacağı yer ve tarihler hakkında resmi açıklama yayınlandı. Resmi açıklamayı yapan 4J Studios yani; Minecraft üreticilerinden biridir. Açıklamaya göre 15 Ekim 2014 tarihinde Minecraft oyunun Vita versiyonu Avrupada satışa sunulacak. Minecraft severlere bu müjdeyi verirken; oyunun Vita versiyonun Kuzey Amerika’da ne zaman satılacağı hakkında bir bilgi olmadığını da dile getirildi.
Minecraft Vita versiyonunun Avrupada satışa sunulacağı Twitter üzerinden açıklanarak duyuruldu. 4J Studios tarafından yapılan açıklamalardan biri de Vita versiyonunu genel özellikleri olmuştu.
Minecraft Vita versiyonunun sağladığı kolaylıklar arasında; oynadığınız özellikleri kaydetme ve aktarma imkanı büyük ilgi görüyor. Bu aktarma Minecraft Vita versiyonu ile Minecraft PS3 versiyonu arasında olabiliyor. Bu durumu bir örnekle özetleyecek olursak; bir yolculuk sırasında Minecraft PS3 versiyonun da kaydettiğiniz bir oyun haritasını yolculuk bitiminde yeni çıkan Minecraft Vita versiyonundan kolaylıkla devam ettirebilecek oyunun keyfini daha çok çıkarma imkanına erişebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap