Minecraft oyunu; gün geçtikçe popülerliğini arttırmakta ve oldukça fazla yayılmış durumdadır. Minecraft oyunu için çeşitli web siteleri açan ve ciddi para harcayan Minecraft oyuncularına bile rastlar hale geldik. Minecraft çılgınlığı en çok 13 yaş ile 20 yaş arasında gençler de ve özellikle de erkeklerde çokça yaygın bir şekilde oynanmaktadır.
Minecraft oyunundaki amaç; şehir inşa etmek, yerleşim birimleri kurmak ve hayal gücünü sonuna kadar zorlayarak kendi yaşama alanını yaratmak. Tabi ki bu şehirleri inşa etmek hiç de kolay değil. Gökdelenler düzenli ve birbirini engellemeyecek şekilde dizilmeli; yaşam alanları son kalitede olmalı ve bireylerin en fazla rahat edebileceği düzeyde hazırlanması gerekmektedir. Minecraft oyuncularından Colonial Puppet isimli oyuncu ise oyunun amacını da aşarak bambaşka bir şehir tasarladı. Tasarladığı şehre Titan City ismini veren Colonial Puppet, yaptığı şehirde en ufak bir ayrıntıyı bile atlamadı ve muhteşem bir şehir tasarlayarak gündeme geldi.
Colonial Puppet, yaptığı şehri tam 2 sene de tamamladı ve görüntülerini paylaştı. Minecraft oyununda her şeyi gördük de 2 yılını şehir için harcayanı hiç görmemiştik.

İlgili Yazılar

Yorum Yap