Microsoft; bilgisayar teknolojisi alanında kendini kanıtlamış v kanıtlamaya da devam eden bir kuruluştur. Aynı kanıtı bir de sağlık teknolojileri ve giyilebilir teknoloji alanında da göstermek isteyen Microsoft, yeni bir projeyle adından söz ettiriyor. Yaklaşık 10 yıl önce bir akıllı saat çıkaran Microsoft şirketi; şimdi de yeni bir akıllı saat ya da akıllı bileklik olarak adlandırabileceğimiz giyilebilir bir teknoloji ürününü tanıtmaya hazırlanıyor.
Microsoft tarafından hazırlanan ve yaza girmeden çıkacak olan akıllı saat ya da akıllı bileklik bireylere birçok imkan sunacak. Bu imkanların en başında şüphesiz ki sağlık alanında sağladığı donanım özelliği dikkatleri üzerine topluyor. Kişi bu saati bileğine takıyor ve koşuyor ya da yürüyor. Ardından da bu bileklik kişinin ne kadar koştuğunu kaç kalori yaktığını ve daha birçok sağlık bilgisini ekranında gösteriyor. Böylece bireyler daha bilinçli bir spor yaparak daha sağlıklı bir yaşam sürdürebiliyorlar.
Microsoft şirketinin çıkaracağı akıllı saat aynı zamanda da şarj süresiyle de dikkat çekiyor. 2 saat bir pil ömrü olan akıllı bilekliği bir günlük sporunuzda şarjı bitmeden kullanabileceksiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap