Apple firması tarafından büyük eleştirilere maruz kalan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus incelemesini sizler için yaparak bu makale ile bilgilenmenizi sağlayacağız.


Büyük ilgi ve alakaya yönelik olarak tasarlanan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus artık Apple firması tarafından tüm ülke ve bölgelerine gönderimi yapılarak yeni bir kullanıcı kitlesi oluşturmak amacıyla dünya üzerinde yaşamakta olan tüm kişilere yönelik olarak üretilen iPhone’un yeni serisi olarak bilinen iPhone 6 ve plus’ın daha önce Apple firması tarafından üretilen iPhone serilerinden farklı bir şekilde geliştirmesi amaçlanarak yeni ve ilgi çekici onlarca uygulamayı da içeriğinde barındırıyor. Bu uygulamalara yönelik olarak Apple tarafından yaklaşık yüze yakın anket ve yüz binlerce kişi bu anketlere katılarak görüşleri alındıktan sonra yeni özellikleri eklendi.

iphone 6 plus

iPhone 6 ve iPhone 6 plus

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus tamamen kullanıcı odaklı olmakla beraber siz değerli ziyaretçilerimizin de bu konu hakkında detaylı olarak bilgilenmesini ve iPhone 6 özellikleri konusunda daha detaylı bir şekilde bilinçlenerek çevrenizde sizlere bu konular hakkında sorulan sorulara karşın cevabınızı verebilecek ve teknoloji konularında sizlerin değerli bilgilerini almak amacıyla iPhone 6 Plus özelliklerini de soracaklarından emin olabilirsiniz. Böylece başta çevreniz olmak üzere ailenizde ve diğer ortamlara katıldığınızda telefon konusunda sizin değerli ve nacizane bilgilerinizden yararlanmak isteyen onlarca ve hatta binlerce yeni arkadaşa kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz.

iphone 6 plus

iphone 6 plus

iPhone 6 özellikleri ile artık alacağınız bu telefon hakkında bilgilendikten sonra kullanımı konusunda herhangi bir şekilde sorun veya sıkıntı yaşamadan bilinçli bir şekilde kullanacağınız telefon olarak iPhone 6’yı seçebilirsiniz. iPhone 6 tasarımı harika olarak şimdiye kadar üretilen tüm telefonlara yönelik yenilikler sunmakla beraber Apple firması bu sefer tamamen tüm eleştirilere yönelik kesin bir cevap niteliğinde yayınladığı iPhone 6 telefonunu sizler için tasarladığından dolayı herhangi bir sorun veya kuşku olmaması için yayın öncesi binlerce test içeriğinden yararlanarak sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

iphone 6

iphone 6

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Özellikleri

iPhone 6 ekran tasarımı olarak 4.7 inçlik bir boyut ile standart iPhone serisi bir telefon ve IPS 750 x 1334 piksel niteliğinde olan 326 ppiye sahip bir ekranı bulunmaktadır. Bu ekran ile oyun oynarken veya çeşitli fotoğrafların daha iyi bir şekilde görüntülenmesi amaçlanmıştır. İşlemci olarak içeriğinde bulunan çift çekirdekli 1.4 GHZ işlemci hızına sahip olarak bilinen Apple A8 işlemci kullanılmıştır. Oyunlar ve diğer performans gerektiren uygulamalara yönelik olarak tasarlanan Apple A8, tamamen kullanıcı dostudur.

iPhone 6 içeriğinde bulunan grafik işlemci Power GX6650 olarak bilinmekte ve ram kapasitesi de 1 GB olarak içeriğinde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra depolama alanı olarak da 16 GB, 64 GB, 128 GB seçenekleri bulunarak kullanıcıların telefon içeriğinde saklayacağı dosyaların boyutuna yönelik olarak 64 GB tavsiye ediliyor. İşletim sistemi olarak bilinen iOS’un son sürümü olarak bilinen 8.0 iPhone 6 içeriğinde yüklü olarak kullanıma başlatılıyor. Ek olarak da 3G/LTE, NFC, GPS, Wirelles(802.11AC) olarak kullanıcıların daha hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesine neden olmaktadır.

iPhone 6 Ön ve Arka Kameraları

Arka kamera üzerinden 8 megapiksel görüntü alınabilmekte ve 1080p olarak da video kaydı yapılabilmektedir. LED flaş özelliği arka kameraya dahil olmakla beraber ön kameraya dahil değildir. iPhone 6 ön kamera desteğinde ise 1.2 megapiksel olarak hizmet vererek 720p çözünürlüğü altında video kaydı işlemi sunmaktadır. Batarya olarak 1810 mAH kullanılarak kullanıcı odaklı düşünülmüştür.

iphone 6 kamera

iPhone 6’nın kamerası

Son zamanlarda artan selfie fotoğraflarına daha yeni bir etki katmak isteyen iPhone 6 Plus’ın kamerası 8 Megapiksel olarak yer alıyor ve 1080p çözünürlüğünde video kaydı desteği sunuyor ek olarak da LED flaş hizmeti sunan aygıt yeni bir özellik olarak bilinen optik imaj sabitleme teknolojisini kullanıyor. Ön kamerası da 1.2 megapiksel olarak hizmet veren bu kamera 720p çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Kullanıcıların asıl merakla beklediği konu da iPhone 6 Plus’un bataryası 2915 mAH olarak bilinen bataryanın şarjı da bi o kadar daha hızlı doluyor.

iPhone 6’nın Fiyatı

iphone 6 ve plus fiyatı

iPhone 6 ve iPhone 6 plus fiyatı

iPhone 6 fiyatı olarak da 2349 TL 16 GB için, 2649 TL 64 GB için ve 2949 TL 128 GB için hesaplanmıştır. Güncel olarak teknoloji marketlerinde ve internet üzerinden satış yapan marketler aracılığı ile iPhone 6 satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone 6 Plus fiyatı olarak da peşin alımlara yönelik olarak 2549 TL(16 GB), 2849 TL (64 GB), 3149 TL (128 GB) ve bunlara ek olarak da Avea bayisinden alınırsa 256 MB internet takviye paketi ücretsiz olarak sunuluyor.

iPhone 6’nın Tasarımı ve Ekranı

iPhone 6 Plus özellikleri konusunda sizlere bilgi vererek konu hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. iPhone 6 Plus ekran tasarımı adeta yeni bir harika olarak düşünülebilecek olan boyut olan 5.5 inç IPS 1920 x 1080 piksel olarak üretilen 401 ppi’ye sahip olan devasa ekranı bulunmaktadır. iPhone 6 Plus tasarımı oldukça hoş olmakla beraber aygıtın en önemli parçası olarak bilinen işlemcisi de çift çekirdekli teknolojiden yararlanan Apple firması 1.4 GHZ işlemci hızı ile Apple A8 ismi verilen işlemciyi aygıt içerisinde kullanıma sundu. Oyun performanslarında yeni bir grafik işlemci barındıran iPhone 6 Plus dünya üzerinde telefonlar üzerinde yeni kullanılan PowerVR GX6650’yi kullanarak kullanıcılarına oyun ve grafik performansında ultra hız sağlamasına neden olacaktır. Cihaz üzerinde bulunan ram 1 GB olmakla beraber depolama seçenekleri olarak da 16 / 64 / 128 GB bulunuyor. İşletim sistemi olarak da Apple tarafından yeni yayınlanan iOS 8 işletim sistemine sahip olacak.

iphone 6 kablosuz bağlantı

iphone 6 kablosuz bağlantı

Sosyal medya kullanıcılarının en fazla önemsediği nokta olarak da “Kablosuz bağlantı noktaları” oldukça fazla dikkat çekiyor. iPhone 6 plus içeriğinde bulunan 3G/LTE, Bluetooth 4.0, GPS , NFC(Apple Pay için) ve Wirelles 802.11AC bulunuyor. Aygıt içeriğinde bulunan bu özellikler ile sosyal medya kullanıcıları daha çok düşünüldüğü için daha hızlı bir şekilde bağlantı sunuyor.


 

Bizler aşağıdaki gibi bir derecelendirme yaptık. Sizlerde bu derecelendirmeye oy verebilirsiniz.

[wp-review]

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Arasındaki Farklar

iphone 6 ve plus arasındaki farklar

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus arasındaki farklar

iPhone 6 ve iPhone 6 plus arasındaki farklar konusuna gelecek olursak ilk başta fiyat olarak iPhone 6 plus, iPhone 6’ya göre 100 dolar daha pahalı olarak biliniyor. iPhone 6 plus da 5.5 inçlik bir ekran bulunurken iPhone 6 da 4.7 inçlik bir ekran bulunuyor. Keskinlik oranlarına değinecek olursak iPhone 6 Plus da 401 ppi bulunurken iPhone 6 da 321 ppi bulunuyor. Ağırlık olarak iPhone 6 129 gram iken, iPhone 6 Plus 172 gram olarak biliniyor.

iPhone 6 üzerinde bulunmayan fakat iPhone 6 Plusda bulunan yeni bir özellik olarak bilinen “Optik imaj sabitleme desteği” bulunuyor. Ses çalma süresi olarak iPhone 6 50 saate kadar dayanırken iPhone 6 Plus 80 saate kadar dayanabiliyor. HD video kaydı süresinde ise 11 saate kadar dayanan iPhone 6, iPhone 6 Plus da ise 14 saat dayanabiliyor. Wi-Fi kullanarak internette gezinme süresi de 11 saate kadar süren iPhone 6, iPhone 6 Plus da ise bu 12 saate çıkıyor. iPhone 6 bekleme süresi 10 gün(250 saat) fakat iPhone 6 plus bekleme süresi ise 16 gün(384 saat) olarak biliniyor.


Bu yazdıklarımıza ek olarak birde bir kaç inceleme videosunu sizlerle paylaşmak istedik. Bizim imkanlarımız gereği videolu inceleme yapamadık fakat sizlere önemli bilgileri yazarak anlattık. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı daha yakından tanıyabilmek için aşağıdaki videolar size yardımcı olacaktır.

Şimdilik bizden bu kadar. iPhone 6 ile ilgili diğer haberleri kaçırmamak için Teknofiber’i takip etmeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

Yorum Yap