İOS 8 ve Android 5.0 Lollipop rekabet ortamındalar. Her ikisi de yeni ve sürekli olarak gündemde. Bu yarışta Android 5.0 Lollipop daha önde gibi gözükse de İOS8’de sayacağımız ve telefon kullanıcısının işini kolaylaştıran birkaç özellikleri söz edebiliriz. Bu özellikler sayesinde artık yaşam teknolojiyle birleşiyor.
İOS8’de bulunan sağlık uygulamaları dikkatleri üzerine topluyor. Hali hazırda bulunan sağlık uygulamaları ile artık yaşam daha sağlıklı oluyor ve spor kontrol altında tutulabiliyor. Özellikle de İOS8’de ulunan HealthKit birçok İOS kullanıcısı tarafından seviliyor. Android 5.0 Lollipop’da ise böyle bir durum söz konusu değil. Bir diğer noktada yan ekran kullanımı. İOS8 telefonunuzu alıp yan çevirdiğinizde manzara görünümüne geçerek ekranı büyütürsünüz. Ayrıca bu şekilde menülerle de işlem yapabilirsiniz. Android 5.0 Lollipop telefonlarında ise bu özellik yoktur.
İOS8 MAC bilgisayarlara da kolaylık sağlıyor. Öyle ki; iCloud hesabınızı İOS8 ve MAC bilgisayarınıza bağlayabilir; ardından da işlerinizi İOS8 üzerinden başlatıp MAC bilgisayar üzerinden devam ettirebilirsiniz. Bunun tam tersini de yaparak telefonla bilgisayar entegresini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap