Son günlerde gündemde olan sağlık konularından birisi Ebola virüsüdür. Virüs, tüm dünyada tehlike yaratıyor ve virüse yakalanan kişilerin de sayısı bir o kadar fazla olmaktadır. Bulaşıcı olan bu virüsün yayılmaması için uzmanlar ve yetkililer mücadele verirlken; hackerlarda Ebola virüsünü daha fazla yaymak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.
İnternet dünyasında her geçen gün yeni virüsler üretiliyor ve üretilen bu virüsler bilgisayarlara bulaştırılarak kişilerin bilgisayarlarına resmen el konuluyor. Hackerların yeni gözdesi bilgisayar virüsünün adı ise; Ebola Virüsü. İnsanların sağlık karşısında duyarlılıklarını bilen hackerlar Ebola Virüsü isimli bir virüsle bilgisayarlara virüs atarak hackliyorlar. Son zamanlarda Ebola Virüsüyle hacklenen bilgisayar kullanıcılarının sayısı da bir hayli fazla olmaktadır.
İnternette Ebola Virüsü‘nü yaymak isteyen hackerlar mail adreslerini kullanıyorlar. Kişilerin maillerine bir e-mail yolluyorlar. Mailde yazılar yazıyor ve Dünya Sağlık Örgütü amblemi var. Ardından Ebola Virüsü için bilinçlendirme yapıldığını dile getirerek bir dosya koyuyorlar mailin içine. Tabi ki böyle bir bilinçlendirme söz konusu değil. Mail içinde sıkıştırılmış olarak bulunan o dosyayı açanlar ise Ebola Virüsü’ne internette yakalanıyorlar.

Yorum Yap