İnternet artık yaşamamızın her alanına girmiş durumda. Teknolojiyle birlikte gelişme gösteren internet sayesinde birçok işimizi kolaylıkla bir iki tuşa basarak halleder duruma geldik. Bu aslında olumlu bir durum. Hem zaman hem de ekonomi açısından internetten halledeceğimiz işlerin sayısı arttıkça insanların da zamanı o kadar artacaktır.
İnternetin faydaları eğitime, banka işlemlerine kadar gitmişken sıra Torba Yasası‘na geldi. Son zamanlarda çıkan Torba Yasası sayesinde vergi borcu olan dükkan sahipleri borçlarını taksitlendirme imkanına erişiyorlar. Tabi bu imkandan yararlanabilmeleri için de Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvuru yapıp ödeme gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu zamana kadar her yasasın başvurusu resmi kurumlarda yapılmaktaydı. Bu ezber Torba Yasası’nda bozuldu. Vergi İdaresi internet üzerinden borç sorgulayarak ödeme yapabileceklerini dile getirdi. Bu durum sayesinde uzun kuyruklar artık beklenmeyecek.
Torba Yasası’nı bile etkileyen internet yaşamın daha fazla kolay olmasına ve de insanların daha az yorulmasına destek veriyor. Torba Yasası’ndan yararlanmak için son gün 1 Aralık 2014 olarak belirlendi.
Borcunuzu sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayınız. 

İlgili Yazılar

Yorum Yap