Google arama motorunun yeni çıkarmış olduğu Nexus 6 ve Nexus 9 cihazlarından sonra şimdi sırada Nexus Player var. Nexus 6 ve Nexus 9 cihazlarıyla Android TV hedeflemeyi düşünen Google, Nexus Player2ı da çıkartarak bu düşüncesini destekler nitelikte bir girişime imza attı. İnterneti TV ile buluşturan Google teknolojinin sınırlarını zorlayarak daha da yükselmeyi hedefliyor.
Google tarafından çıkartılan Nexus Player, ilk televizyon uyumlu set üstü olarak teknoloji tarihine adını yazdırdı. Cihazın satışa sunulmasındaki temel amaç; insanların ailecek daha fazla vakit geçirmelerini ve Android ile TV uyumunu tüm dünyaya göstermek olduğu belirtildi. Yeni çıkan Nexus Player İOS, MAC ve ChormeBook gibi birçok bilgisayarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.
Google Nexus Player cihazı sayesinde bilgisayardaki ya da Android telefondaki bir görüntü büyük ekrana yansıtılabilecek ve herkes bu görüntüyü HD kalitede izleyebilecek. Aileler arasındaki bağ da güçlendirecek olan bu cihaz oldukça fazla ön planda tutulacağa benziyor ve Google Nexus Player’den umutlu olduklarını dile getirerek tüm dünyaya yarar sağlayacağına inanıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap