Google arama motoru ve şirketi Android yöneticiliğinden 2014 senesinin başında Andy Rubin ayrılmıştı. Andy Rubin ayrılınca yerine Sundar Pichai gelmişti. Sundar Pichai sadece Android yöneticiliğe kalmadı. Yaptığı güzel işlerle ve yeni fikirlerle Google tarafından oldukça fazla sevilen ve beğenilen bir adam haline gelmeyi başardı.
Sundar Pichai Android yöneticiliği dışında Google tarafından çıkarılan Chorme ve Chorme OS tarayıcılarının alt yapısı vöneticiliği ile ilgilenerek tarayıcıları mükemmel seviyelere getirdi. Tabi ki bu da yetmedi. Üstüne bir de Google Toolbar ürünlerinin yöneticiliğini yaptı. Google şirketindeki başarılarıyla bilinen Sundar Pichai için artık birçok şans kapısı açıldı. Bunlardan biri de Google’ın isteği üzerine Google arama motorundaki tek yönetici olmasıydı. Google arama motoru ve şirketinin açıklamasına göre Sundar Pichai hemen hemen tüm alanlardan sorumlu olarak Sundar Pichai Devri’ni başlatacak.
Google başkanı olan Lary Page geçtiğimiz gün bir basın açıklaması yaptı ve Sundar Pichai’nin şirketlerindeki; Android, Google Chorme, Google Toolbar yöneticiliklerinin hali hazırda var olduğunu, buna rağmen üstüne bir de Google Maps, Google Arama Motoru, G+ yani Gmail ve Google E-Ticaret bölümlerinde de yönetici sıfatında bulunacağını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Yorum Yap