Google alt yapısında olan uygulamalar her geçen gün yenilenerek ve güncellenerek internet kullanıcılarına daha kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyor. Google da bu hedef doğrultusunda at yapısında bulunan Google Play’ı güncelledi. Güncellemeyle birlikte Google Play 5.0.31 sürümüne geçerek akıllı telefon kullanıcıları için daha kaliteli bir internet serüveni yaşatmak istediklerini söyledi.
Google Play diğer güncellemesinde Play içerisinde yer alan uygulama ve programları güncellemişti. Bu seferki güncellemesinde ise; materyal tasarımını düzenleyerek daha düz ve daha akıcı bir tasarım oluşturduklarını belirtti. Bu sayede Goole Play’ın daha anlaşılabilir ve daha akıcı olduğu da gelen olumlu eleştiriler arasında yer alıyor. Yeni güncellemede meydana gelen değişiklikler arama sonuçlarında ve de arama listelerinde gözleniyor ve Google Play kullanıcılarını uygulamalarda büyük sürprizler bekliyor.
Google Play yeni güncellemesiyle aynı zamanda şaşkınlık da yaratabiliyor. Örneğin üzerine geldiğiniz bir hamburger resmi birdenbire “Geri” oku olabiliyor. Keyifli, hoş ve kullanışlı bir materyal tasarımı yaparak Google Play kullanıcılarını yeni sürümle buluşturmuştur. Şuana kadar da gelen olumsuz bir tepki bulunmamaktadır.

Yorum Yap