Google News ve Google Weather yani; Google Haberler ve Google Hava Durumu uygulaması artık İOS çıkışlı cep telefonlarında da olacak. Google arama motoru ve şirketi her geçen gün yeni uygulamalar ve yeni kolaylıklar çıkarıyor. Çıkardığı bu uygulamaları sadece bilgisayarlar üzerinden değil; aynı zamanda da bilgisayar gibi çalışan telefonlardan da internet tutkunlarına tanıtıyor.
Bugüne kadar sürekli olarak Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda Google arama motorunun birçok eklenti ve uygulamasını gördük. Gördüğümüz bu uygulamalardan biri de Google News uygulamasıydı. Artık bu uygulama İOS telefonlarda da olacak. İphone 6 ve İphone 6 Plus telefonları için geliştirilen içerisine eklenen Google News ve Google Weather İOS kullanıcılarına da “Merhaba” dedi. Uygulamanın İOS işletim sistemine sahip telefonlarda görülmesi Google’ın hiç durmadan kendini geliştirerek yoluna devam ettiğinin bit göstergesidir.
Google News uygulamasının 67.000’den fazla farklı haber seçeneği mevcuttur. Bu seçeneklerden istediklerini seçen kullanıcılar haber içeriklerini kendileri belirleyebiliyor. Ayrıca Google Weather uygulamasıyla da hava durumlarını kolaylıkla telefon üzerinden takip edebiliyorlar.

İlgili Yazılar

Yorum Yap