Rusya’nın ticari amaçla ürettiği otomobillerinden biri olan GAZ markası Türkiye’de Gazelle Next otomobilini satışa çıkardı. Otomobil Sakarya’da tanıtıldı ve yine ülkemizde satışa çıkartıldı. Gazelle Next otomobili satılmak üzere ülkemizden diğer ülkelere yollanacak. Bu da Türkiye’nin pazar payını olumlu etkiler yapacak. Otomobilin üretimi de yine Sakarya’da gerçekleşti.

Gazelle Next

Gazelle Next

GAZ markası yöneticilerinin açıklamalarına göre; üretim tanıtım ve satış için ülkemizi seçmelerinin en temel nedeni; Türkiye’nin iş potansiyellerine inanmalarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca yöneticilerin açıklamalarına göre bu ticaretten hem Rusya hem de Türkiye karlı çıkıyor.Kendi otomobillerinin Türkiye aracılığıyla daha iyi ve kaliteli şekilde tanıtılacağını düşünen yöneticiler; Türkiye içinde büyük bir ekonomi kaynağı olacağını belirttiler.

Gazelle Next Görünümü

Gazelle Next Görünümü

Gazelle Next otomobilini Türkiye temsilcileri ise; yurt dışındaki pazar piyasamızın %30’lara kadar ulaştığını ve bu yüzdenin daha da artacağını dile getirdiler. Gazelle Next; ısıtmalı ve elektrikli dikiz aynalarına, hidrolik direksiyona, hız sabitleyicisine, yol bilgisayarına sahip ve Euro 5 normalarına uygun olmakla beraber satış fiyatı olarak 42.400 TL başlangıç satış fiyatı gösterildi.

Yorum Yap