Gamescom 2014’ün trendlerini sizler için bir araya getirdik. Gamescom trendleri hakkındaki kısa bilgileri aşağıdan bulabilirsiniz.

Oyunlar için hafif dizüstü

Aorus X3 Plus, ağırlığı iki kilogramdan az olan, 14 inçlik bir oyun bilgisayarı. Dört çekirdekli Haswell işlemcisi, GeForce GTX 870M ekran kartı ve Quad HD+ ekranıyla en zorlu oyunlar için bile yeterli. Ayrıca iki adet 256 GB’lık SSD’si var. Fiyatı ise yaklaşık 2.000 avro.

Wii U için Zelda

Wii U’nun çıkışından bir yıl sonra, “The Legend of Zelda” serisinin yeni bölümü geliyor. Aksiyon macera tarzı oyunda 800 kilometrekarelik açık bir dünya, çoklu oyuncu kipi ve dişi karakterler bulunuyor. Fiyatı yaklaşık 50 avro.

Gözlerinizin Önünde İki Kat Full HD

Sony’nin Project Morpheus‘unda oyuncunun gözlerinin önünde iki adet Full HD monitör oluyor. Playstation 4 ile uyumlu gözlük, Xbox One karşısında avantaj sağlıyor. Geriye kalan tek soru, oyuncuların böyle bir şey takmayı isteyip istemeyeceği. Fiyatı henüz bilinmiyor. Çıkış tarihi de 2015’ten sonra.

PC Oyunları Konsolda

Oyuncular için özel bir işletim sistemi. Valve’in Steam Machine adlı konsolu ve Steam OS ile planladığı şey bu. Valve hâlâ kumanda aygıtı üzerinde çalışadursun, Alienware, Windows 8.1’li ilk Steam Machine’i piyasaya çıkardı. Tasarımı oyun PC’lerinkiyle aynı. Fiyatı yaklaşık 550 avro. Çıkış tarihi ise 2014’ün Noel’inde olacak.

Kırmızı Steam Machine

Steam Machine Software 2015’in daha resmi duyurusu bile yapılmadan Asus sadece Windows 8.1’le çalışan bir oyun konsolu duyurdu. i7 işlemcinin gücü Ultra HD çözünürlük için yeterli. Aygıtta TV içinse bir HDMI, bir Miracast ve altı USB portu var. 2014’ün 3. çeyreğinde çıkacağı söyleniyor. Fiyatı ise henüz bilinmiyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap