Kısa bir zaman önce Ello adıyla kurulan sosyal paylaşım sitesi Ello hacklendi. Ello, Facebook sosyal paylaşım sitesine karşı gelerek ve onu eleştirmek amaçlı açılmış sosyal paylaşım sitesiydi. Facebook da bulunan reklamların çok fazla olduğunu ve bu reklamların kullanıcıları rahatsız ettiğini düşünen Ello kurucuları, “Anti Facebook” sloganıyla Ello sosyal ağını açtılar.
Ello yöneticileri bu konuda yalnız kalmadı ve kısa bir sürede çok fazla kullanıcıya ulaştı. Ello aracılığıyla reklamsız bir sosyal paylaşımı isteyen kişiler Ello sosyal paylaşım sitesine kayıt yaparak Ello üyesi oldular. Bu konuda asla taviz vermeyeceklerini ve herhangi bir reklamın sitelerinde barınmayacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Ello, hack saldırısına uğradı. Hack saldırısına uğrayan Ello sosyal paylaşım sitesi yaklaşık olarak 45 dakika kadar kapalı kaldı ve yeniden hizmete başladı.

Ello Sosyal Paylaşım Ağı

Ello Sosyal Paylaşım Ağı

Facebook sitesine rakip gösterilen Ello sosyal paylaşım ağını henüz kimin hacklediği bilinmiyor ancak; Facebook’un Ello’dan rahatsız olduğu ve onun hackleyebileceği gelen söylentiler arasında yerini aldı. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Ello şu anda hizmete devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap