Facebook sosyal paylaşım ağı intenet dünyasında büyük bir kitle yakaladı. Şu anda ise; yakaladığı bu interent kitlrdsini telefon alanına da yansıtmak istiyor. Facebook telefonu çıkartarak Facebook tutkunlarına müjde vermek isteyen Mark Zuckerberg, başarılı olup olmayacağı konusunda herkes tereddüt yaşıyor.
Facebook telefonu hakkında tereddütler yaşanmasının en temel sebebi şüphesiz ki; daha önce aynı konu üzerine HTC telefon markasıyla işbirliği yapmsı ve telefonun satılamamasından kaynaklanıyor. HTC telefon markasıylayaptığı anlaşma sonucunda çıkan Facebook telefonu ilgi görmediiği için anlşöma bozulmuştu ve telefon satıştan kaldırımştı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg şimdi ise aynı ortaklığı Samsung telefon markasıyla yaparak telefon üretimine geçmek istiyor.
Facebook sosyal paylaşım ağının ortak olarak kendisine Samsung telefon markasını seçmesindeki en önemli etken de Samsung’un şu anda satışların çok iyi olması ve pazar arayışında başarılı bir statü kazanmasından kaynaklanmaktadır. Hatta ortaklık görüşmeleri için Samsung ana merkezine giden Mark Zuckerberg, Kore bulunan ana merkez de Samsung başkanı ile görüşmeler yaparak değerlendirmeler de bulundular. Ortaklık hakkında detaylı bir şekilde konuştular.

İlgili Yazılar

Yorum Yap