Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

NetMarketShare şirketi tarafından bir istatistik açıklandı. Bu istatistik sonucunda herkes tarafından kullanılan tarayıcılar, internet tarayıcılarının kullanım oranları ve en fazla kullanılan internet tarayıcısı hakkında bazı analiz sonuçları elde edildi. Yapılan sonuçlar duyurularak en fazla kullanılan internet tarayıcısı ve onu takip eden tarayıcılar açıklandı.
En popüler olan internet tarayıcısı İnternet Explorer internet tarayıcısı oldu. Yeni çıkan ve geliştirilerek İnternet Explorer tarayıcısından daha fazla özelliklerinin bulunmasına karşın yine en popüler olan IE tarayıcısı oldu. Araştırmacılar en fazla kullanılan tarayıcının IE olmasının en temel sebebi olarak; Windows iletim sistemlerinde kurulu olmuş olmasından kaynaklanıyor. Kendini yenileyerek sürümler çıkaran IE Google Chorme’u geçerek yine en popüler olmayı başardı.
Araştırma sonuçlarına göre 1. IE olurken onun peşinden Google Chorme Tarayıcısı ve 3. olarak da Mozilla Firefox internet tarayıcısı beliyor. Çıkan analiz sonuçlarına göre listeyi Safari ve Opera internet tarayıcıları takip ederken; geçen seneye oranla IE kullanımının daha da arttığı çıkarılan analiz sonuçlarından çıkan başka bir veri olarak kayıtlara geçti

Tarayıcıların Kulanılma Oranları

Tarayıcıların Kulanılma Oranları

Yorum Yap