Trafik kazalarının başlıca sebepleri arasında alkol yatmaktadır. Günümüzde alkol sebebiyle kazan yapan sürücülerin sayısı da bir o kadar fazladır. Alkol bu denli insan yaşamına zarar verirken giyilebilir teknoloji de son noktaya geldik. Dünyanın ilk taşınabilir alkolmetresi çıkı ve yakında piyasaya sunularak satışı yapılacak. Sağladığı kolaylıklar sayesinde oldukça fazla ilgi çekeceğe benzeyen Breathometer firmasının çıkardığı Breeze taşınabilir alkolmetresi çok yakında hizmete başlayacak.
Dünyanın ilk taşınabilir alkol metresi olan Breathometer Breeze, Android ve İOS telefonlara bağlanabiliyor. Bu bağlantıyı içerisinde bulunan bir bluetooth yardımıyla sağlıyor ve kişi alkolmertreyi üflediği anda bağlandığı telefona kişinin alkollü olup olmadığını ya da kaç promil alkol içtiğini söylüyor. Breathometer firmasının çıkardığı Breeze, görünüm olarak tıpkı bir anahtarlığı anımasatıyor ve taşınabilir olduğundan dolayı boyutu da ideal bir boyuttadır.
Dünyada ilk taşınabilir alkolmetre unvanını alan Breeze 22 Ekim 2014 tarihinde çıkacak ve piyasaya sunulacak. Taşınabilir alkolmetrenin fiyatı şu an için 100 Dolar olarak alıcılara sunulacak. Teknolojinin son noktası denilen bu alete olan ilgi de yoğun olacağa benziyor

Yorum Yap