DMA yani; Derindere Motorlu Araçlar piyasada hazırlanan binek araçları elektrikli hale dönüştürerek hem çevre dostu hem de ekonomi dostu bir kuruluştur. DMA binek araçları sayesinde benzin ya da mazotla gidilen yolda edilen masrafın yarısından daha azını ödemeyi amaçlayarak hava mazot ve benzin kokularının da yayılmasını engelleyerek harika ilklere imza atıyor.
DMA binek araçlarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer ki proje Toyoto Corolla üzerinde denendi. Bu projeye göre Toyoto Corolla araçlarını yeniden tasarlayıp elektrikli hale getiren Derindere Motorlu Araçları kuruluşu ardından bu araçlara şarj ünitesi de ekledi. Böylece aracın şarjı bittiğinden hemen istediğiniz her yerde şarjı doldurabilecek ve yolda kalmayacaksınız. Üstelik şarj süresi de tahmin ettiğiniz kadar uzun değil. DMA binek aracınızı 1 dakika kadar şarj ettiğinizde yaklaşık olarak 4,5 km yol gidebiliyorsunuz. DMA binek aracınızı tamamen şarj etmek istediğinizde ise; 90 dakika kadar kısa bir süre sizin için yeterli olacaktır.
DMA’nın ekonomik yönüne örnek vermek gerekirse; İstanbul ile Ankara arasını sadece 6 TL’lik bir elektrik harcayarak gidebiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap