Bu sene çıkması beklenen teknolojik ürünlerden biri de iPadlerin büyük ekranlı olanlarıydı. Dev ekranlı iPad üreteceğini açıklanan Apple şirketi üretim zamanını tam olarak bildirmediğinden dolayı hemen hemen herkes bu sene 2014 yılı içerisinde dev ekranlı iPadleri görebileceğimizi düşünmüştü. Düşünülen olmadı ancak; Apple şirketinden üretilme zamanı hakkında açıklama geldi.
Büyük ekranlı iPad üretimine bu sene Aralık ayında başlanacağını bildiren Apple’ın iPad satış tedarikçileri 2015 yılının basında ise; satışa sunulacağını belirtti. 2015 senenin Ocak ayında satışa sunularak ticaretine başlanılması beklenen büyük ekranlı iPadler 2015 senesine damga vuracak teknolojik ürünler arasında yer alacağa benziyor. Yeni tasarımıyla birlikte dizüstü bilgisayarların ekran genişliğine yakınlaşacak iPadler kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayarak, laptoptan farksız bir görünüm sergileyecek.
Büyük ekranlı İpadlerin ise; bu sene değil de 2015 senesinin başında çıkmasının en birincil sebebi olarak; iPhone 6 telefonlarının ekran büyütme çabalarının olmasından kaynaklanıyor. İphone 6’nın ekran büyüklüğünün yeterli bulmayan yöneticiler İphone 6’ya bu kadar ilgi varken iPadleri 2. plana atmaları gerektiğini açıkladılar

İlgili Yazılar

Yorum Yap