Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Günümüzde özellikle de son zamanlarda alım gücünün arttığını görmekteyiz. Bu durum sadece ülkemizde değil; aynı zamanda da tüm dünyada etkili global bir kriz haline geldi.İnsanlar artık çok gerekli olmadıkça bir ürünü satın almak istemiyor. Tabi ki burada en büyük darbeyi teknoloji ve teknoloji ürünleri alıyor.
Geçim sıkıntısının artmasının yanı sıra ülkemizde teknolojik ürünlerde sunulan taksit imkanına da sınırlamalar getirildi. Çok fazla sunulabilen taksit imkanları sınırlandırılarak teknoloji ürünü alıcının daha çok peşin para ödemesi amaçlanıyor. Bu duruma karşı gelmek isteyen teknoloji markaları da çareyi bankalarla anlaşma yaparak buldu. Anlaşmaya göre bankalar aracılığıyla alınan ürünler 12, 24 ve 36 aya kadar taksit imkanı sunulmasına destek oluyor.
Bankalarla anlaşarak kredili taksit uygulamasına geçen şirketlerden biri de Apple oldu. Şüphesiz Apple da bu global krizden nasibini addı. Bu durumda da yeni strateji geliştiren Apple, anlaşmalı olduğu banka ya da bankalardan birine müşterisini götürüyor ve ürün değeri kadar kredi talebinde bulunuyor. Ardından kredi çekiliyor ve Apple’a yatırıyor. Bankaya ise; kredili taksitle ürünün ücreti ödeniyor.

Yorum Yap