Android 5.0 Lollipop güncellemesiyle gelen değişikliklerden ve yeni oluşan mobil uygulamalardan bir tanesi de Google Messenger uygulaması olmaktadır. Google arama motoru ve şirketi yeni çıkan Android güncellemesiyle birlikte Google Messenger uygulamasını da tanıttı. Uygulama sayesinde yeni bir mesajlaşma platformu daha mobil uygulamalar arasında boy gösterdi.
Google Messenger mobil uygulaması Android 5.0 Lollipop güncellemesi bulunan telefonlarda yer alacak. Şu anda Nexus 6 telefonunda bulunan Android 5.0 Lollipop uygulaması kullanıcılara tanıtıldı ve kullanımı konusunda Hangouts ile birleştirilmek isteniyor. Hangouts ile birleştirilip birleştirilmemesi kullanıcılara sorulacak. Kullanıcılardan onay almazsa birleştirilmeyecek.
Google Messenger Uygulaması hem kısa mesaj şeklinde anlık ileti alışverişinde bulunmanızı sağlayacak. Hem de sesli görüşmeler yapmanıza olanak sağlayacak. En fazla dikkat çeken ayrıntısı ise; seli görüşmeler yağarken her kişide farklı bir renk çıkması. Böylece kişiyi tanıma özelliğinin de olduğunu kanıtlıyor. Sesli görüşmeler esnasında görüşme yapmadığınız ancak; Google Messenger listenizde ekli olan kişilerinizi de görebileceksiniz. Görüşme ekranıyla kişileriniz arasında sadece küçük ve ince bir çizgi olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap