Siber suçlularının artmasıyla birlikte hem ünlüler hem de halk artık internette süreli olarak tehdit yaşıyor. Bu tehditlerin en fazla yaşandığı internet siteleri de Google ve Facebook gibi internete en az 1 kez bile giren kişinin bildiği internet adresleri olmaktadır. Siber suçlarının önüne geçilemiyor ve aksine olarak da artmaya devam ediyor.
Siber suçlarından en fazla yaygın olanlarından biri de sahte Facebook hesabı açarak o hesap üzerinden paylaşımlarda bulunmaktadır. Tanıdığı birinin adına ve bilgilerine hesap açan Facebook Siber suçluları yasak paylaşımlar yapıyor ya da virüsler atıyor. Sizler de eğer bir Siber hırsızı mağduruysanız bu durumu kolaylıkla çözebilirsiniz. Kendi adınıza açılmış sahte Facebook hesaplarını kapatabilirsiniz.

Facebook Sahte Hesap Şikayet

Facebook Sahte Hesap Şikayet

Sahte Facebook hesabı kapatmak için öncelikle adınızı kullanarak hesap açan kişinin profiline girin. Ardından kapak fotoğrafının altından “…” bulunan seçeneğe tıklayın. Şikayet Et sekmesini seçin. Açılan alternatiflerden “Bu Kişi Beni veya Bir Tanıdığımı Taklit Ediyor” yazısını tıklayın. Sonraki adım da “Beni” yazan yeri seçin ve şikayetinizi gerçekleştirin. Şikayetinize Facebook 48 ile 72 saat arasında cevap veriyor ve o kişiyi Facebook’dan kaldırıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap