Turkcell’in projesi olan Kardelenler kız öğrencilere eğitim yardımı yapmaya devam ediyor. Yaklaşık 14 yıl önce başlatılan Kardelenler projesi sayesinde binlerce kız öğrenci okuma fırsatı buldu ve eğitimlerini tamamlatarak hayata ilk adımlarını yine bu proje sayesinde yaptılar. Kardelenler projesiyle birlikte “Okumayan Kızımız Kalmasın” sloganı birleşerek ülkemizin hem eğitim seviyesinin yükselmesine hem de kızların bir işi olduğu için kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri sağlanmıştır.
Kardelenler projesiyle birlikte maddi durum olmayan ailelerin kız çocukları ya da toplumsal nedenlerle okula gidemeyen kız çocuklarının eğitimini sonlandırması için her türlü maddi desteği yapan Turkcell Kardelenler projesi 2014 ve 2015 eğitim-öğretim yılı için 500 Kardelen’i üniversiteli yaptı.
Üniversiteyi kazanan Kardelenler genel olarak mühendislik, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp gibi dalları yoğun olarak tercih etti. Tercih yapan Kardelenlerden tam 500 tanesi üniversitelerine yerleşirken; eğitimlerine aralıksız olarak devam edecekleri de bildirildi. Turkcell ise bu projeden dolayı gururlandırdıklarını dile getirerek daha uzun yıllar Kardelenler projesi devam edecek sinyalin verdi. Birçok sanatçı ve iş adamının da destek verdiği Kardelenler projesi okutmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap