Web Tasarım Nedir?

 

Web tasarım , çok karmaşık ve hiyerarşik bir yapıya sahip olmakla beraber günümüzde sıkça duyulan çoğu insanın kulak aşinalığı olduğu bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek yasal zorunluluklar, gerekse popüler medya sayesinde.

Web Tasarım Nedir3

Web tasarım kavramı çıktığı ilk günlerde internet kullanımı ülkemizde pek gelişmemiş konumda olduğundan dolayı o zamanlar pek üzerinde durulmamıştı. Ama günümüzde web tasarım (web site tasarımı, web site, portal…) en etkili ve alanında çok güçlü bir yapıya sahip iletişim aracı olarak hayatlarımıza girerek, yaşantımız içinde vazgeçilmez bir hal alıp, kalıcı bir yer edindi.

Web Tasarım Nedir2

Web-sanal alem-internet sektöründeki bu gelişim ve de yüksek ivmeli büyümeyi fark eden ve potansiyeli gören tüm firmalar, kurumlar ve de şahıslar interneti nasıl kendilerine faydalı ve kazançlı bir şekilde kullanabilecekleri en iyi verimi nasıl alabilecekleri konusunda araştırmalara koyuldular.

Web Tasarım Nedir

Sonuç olarak ulaştıkları nokta, bir web sitesi tasarımını en iyi şekilde yaptırarak web sitesi edinmeleri ve de bu pazar içinde yer almaları gerektiği oldu.

 

Web Tasarım Nedir4

Yorum Yap

  • BeyazKlavye

    Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler.