Twitch; internet ortamında canlı yayın imkanı veren bir internet teknolojisi haline gelmişti. Tabi ki ondan daha büyük firmalar da Twitch’i satın alarak hem kendilerin hem de Twitch’i büyütme peşindelerdi. Birçok teknoloji meraklısının yorumu Google arama motoru Twitch’i alacak şeklindeydi. Buna rağmen son noktayı Amazon şirketi koydu.
Yazın yeni yüzünü gösterdiği temmuz ayında Google tarafından satın alındığını söyleyen teknoloji haberleriyle bile karşılaşmıştık. Yaklaşık 1 ay sonra ağustos ayında ise; bu söylentilere son noktayı oyun firması Amazon koydu. Ağustos 2014 tarihinde Twitch canlı TV dünyasını satın aldığını açıkladı. Şimdi ise; kesin olarak satın aldı. Resmi işlemlerin ardından Twitch tamamıyla Amazon oyun firmasının bünyesine katılarak satın alma işlemi gerçekleşti.
Twitch’i satın alan Amazon başkanı Michael Frazzini, Twitch’in çok büyük projeler ve gelişmeler gösterdiğini, kendilerinin de bu gelişmelere destek verdiğini belirterek Twitch’i sil baştan değiştirmeyeceklerini sadece birkaç ufak yenilikle Twitch’i daha iyi yerlere getirerek internet dünyası kullanıcılarına takdim edeceklerini belirtti. Ayrıca bundan sonra Twitch’in daha fazla özelliğinin de olacağını dile getirdi.

Yorum Yap