Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için yapılabilecek tabi ki bazı şeyler var. Ancak gerçekten teknoloji bağımlısı olduğunuzu düşünüyorsanız ve bu artık gerçekten size zarar vermeye başladıysa, bununla ilgili bir uzmana başvurmanız artık zorunludur. Çünkü teknoloji bağımlısı olduysanız, artık bununla başa çıkamıyorsunuz demektir ve bundan sonraki aşamalarda da başa çıkabilmeniz çok zordur.

Ancak bu noktada öncesi için yapılabilecek şeyler vardır. Yani teknoloji bağımlısı olmadan önce, teknoloji ile yaşamayı öğrenebilir, çeşitli yöntemler geliştirip, çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz. Çevrenizdekileri teknoloji konusunda eğiterek teknolojinin doğru kullanılmasını da sağlayabiliriz.

 

Bu bağımlılık daha çok çocuklarda karşılaşılan bir durum. Yani 5 yaşındaki çocuklarda bile görülebilen bir bağımlılıktan bahsediyoruz. Herhangi bir başka bağımlılık, küçük yaşlarda çok nadir görünürken ama teknoloji bağımlılığı çocuklarda çok fazla görülebiliyor. Peki Bu Nasıl Oluyor? Ebeveynler, teknolojiyi çocuklara bir bakıcı olarak sunduklarında çocuğun teknoloji bağımlısı olması kaçınılmazdır. Çocuklara tablet, telefon, bilgisayar gibi teknolojik cihazları sınırlı sürede kullanmasına izin verirseniz, teknoloji bağımlılığını önlemiş olursunuz.

Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için, teknolojiyi doğru, zamanında kullanmalı ve teknolojiyle yaşamayı öğrenmelisiniz.

Yorum Yap

  • as

    bu ne ya çok kısa be kardeş dalga mı geçiyorsunuz ?