Teknoloji devleri arasında yer alan Sony’nin Xperia Z1 Copact, Z1 ve Z modelleri için Android 4.4.4 güncellemesi gelebilir. Talk Sonymobile sitesinde yayımlanan bilgilere göre, Xpreia Z modeli için Android 4.4.4 güncellemesinin yayınladığı görülmekte. Ekran görüntüsünü paylaşan kişiye göre güncellemenin başladığı lakin henüz yaygınlaşmadığını bildiriyor. Alınılan bilgiye göre birkaç gün test amaçlı dağıtılacak olan bu güncelleme herhangi bir hata alınmadığı takdirde dağıtım işlemi yaygınlaşacağını duyuruyor.

Android-4.4.2-for-Sony-Xperia-Z-Ultra-GPE-600x340

 

Gelecek olan bu güncellemeyle birlikte arayüz değişikliğinin yanı sıra sistem altyapısının da değiştiği görülüyor. Android 4.4.4 güncellemesi ile yer alan LTE, Wifi ve Bluetooth balantılarında ciddi şekilde iyileştirmelerin yapıldığı, güvenlik için geliştirmelerde bulunulduğu, pil ömrünün artması ve daha çok tutulacak bir yazılım yer almaktadır.

Android cihazlar içinde en iyiler listesinde yer alan Sony Xperia Z‘nin, Android 4.4.4 güncellemesi çıktıktan sonra, pazarda bulunan satış oranını arttırmaya devam edeceği, buna müteakiben Xperia Z cihazını çevremizde daha çok göreceğimiz gibi gözüküyor.

Sizlere de bu muhteşem Android keyfini yaşamak ve gerek tasarım, gerek estetik, gerekse donanım bakımından bu nadir ürünü test etmenizi öneriyoruz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap