Spamciler size sürekli mesaj atıyorsa yada kullanıcı adınızdan bıktıysanız, yeni bir Skype açabilir ve bilgilerinizi yeni açtığınız hesaba taşıyabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için iletişim bilgilerinizi dışa aktarabilmek mümkün. Bunu, üçüncü parti uygulama kullanmadan, Skype’ın kendi aracını kullanarak yapabilirsiniz. Peki nasıl? Aşağıdaki adımları inceleyerek Skype hesabınızdaki mesajları ve kişileri dışa aktarabilirsiniz.

Kişileri Dışarı Aktarma

 1. Skype hesabınıza giriş yaptıktan sonra, pencerenin üstünde kişiler (contacts) üzerine gelin ve açılan menüden gelişmiş (advanced) içindeki menüde yer alan kişileri dosyaya yedekle (backup contacts to file) butonuna tıklayın.

  Skype Dışa Aktarma

  Skype Dışa Aktarma

 2. Ardından kaydetme penceresi açılacak ve kaydetmek istediğiniz yere kayıt edin. (Dosya “.vcf” formatında kayıt edilmektedir. Notepad ile dosyayı açarak düzenlemeler yapabilirsiniz.)

 

Dosyayı başarılıyla kaydettikten sonra, gelelim yeni açacağımız hesaba yüklemeye. Bunun içinde adımlar hemen hemen aynı.

Kişileri İçe Aktarma

 1. Yeni skype adresinizi açtıktan sonra giriş yapın ve kişiler (contacts) > gelişmiş (advanced) > kişileri dosyadan geri yükle (restore contacts from file) yolunu takip edin.
 2. Açılan pencerede kayıt ettiğiniz “.vcf” formatındaki dosyayı yükleyin.

 

Skype’da içe ve dışa aktarma işte bu kadar basit. Takıldığınız bir nokta olursa, yorum ile sorularınızı iletebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

 • mustafa

  merhaba mustafa bey nasılsınız çok yararlı skeype yazınızı okudum kişi içe dışa aktarma benim 3 sorum olacak zahmet olmazssa
  1. sjkeype outlokktan mail alıp açıyorum en fazla 1 hafta sonra kapanıyor askıya alınıyor 500 çivarı arkadaş listemi tek tek sonraki,ne aktarıyom 2 maillerimi herhangi bir adreste tutup ordan aktarmak istiyorum 3 skeype uzantıları başka adresle eşleşmiyor ve aktarma yapamıyorum saygılar

  şimdiki skeype adresim
  my-aubade@outlook.com