Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Günümüzde teknolojinin hızla geliştiği ve ilerlediği gen, yaşlı, çocuk demeden herkesin bilinç altında ve fikrinde bulunmakta. Teknolojinin getirdiği yenilikler; sadece teknoloji alanında gerçekleşmiş bir yenilik olarak kalmıyor. Teknolojik gelişmeler; sosyal, eğitim, siyaset ve çalışma hayatını da etkiliyor. Bu etkileşimin bir sonucu olarak da artık ofis kelimesinin arşivlere kaldırılacağı ve demode bir kelime olarak görüleceği teknoloji uzmanları tarafından söyleniyor.
Yeni nesil Mobil Ağ Teknolojileri kuran ve geliştiren Aruba Networks şirketine göre; birkaç sene sonra teknolojik gelişmeler sayesinde insanların çalışmalarını değiştirecek ve insanlar ofis ortamında çalışmak zorunda kalmayacaklar. Aruba Networks Türkiye Temsilcisi tarafından yapılan açıklamalara göre; şirketler büyük yatırımlarını teknolojiye harcayarak sermaye olarak da teknoloji payını da ekliyorlar. Hatta büyük şirketler teknolojik üstünlükler açısından birbirleriyle yarışır duruma geldi.
Ofis kelimesinin de bu noktada kalkacağı ve insanların mobiliteye önem vererek, mobil üzerinden ofiste yaptıkları işleri kolaylıkla hem de daha kısa sürede yaparak; hem harcadıkları enerjiden hem de zamandan daha fazla tasarruf edeceğe benziyor.

Yorum Yap