Bu devirde telefonunuzu kaybetmekten daha kötü bir şey olamaz sanırım. Üstelik birde telefonunuz sessizde kalmışsa. Bu yazımızda, telefonunu kaybedenler için nasıl bulabilecekleri üzerine araştırma yaptık ve 4 yol bulduk.

I Can’t Find My Phone (Telefonumu Bulamıyorum)

Telefonunuzu bulmak için, telefonunuzu arayacak başka bir telefon yok mu? İşte o zaman bu internet sitesini kullanabilirsiniz. Telefon numaranızı yazın ve “hello” butonuna basın.

http://www.icantfindmyphone.com/

I can't my phone

I can’t my phone


 

Google Voice

Yukarıdaki siteye güvenmiyor musunuz? O halde Google Voice’ı deneyebilirsiniz. Bir Google hesabınız varsa hemen giriş yapın ve yazdığınız numarayı hemen arayın.

https://www.google.com/voice

google voice

google voice


Yüksek Seste Müzik Çalın

Başlık size garip gelebilir fakat gerçekten işe yarayan çözümlerden birisi. Telefonun sizin yakınınızda bir yerlerde olup olmadığını öğrenmek yada bulmak için, bir radyo yada hoparlöre ihtiyacınız var. Yüksek seste müzik çalın ve etrafta gezinmeye başlayın (Bu esnada telefonunuzu arayın). Parazit sesini duyduğunuzda telefonunuz yakınlarda demektir. Parazit sesinin çoğaldığı yere doğru giderek onu bulabilirsiniz.

radyo

Yüksek Seste Müzik Çalın ve Telefonunuzu Arayın


 

Akıllı Telefon Uygulamaları

Eğer bir akıllı telefon kullanıyorsanız, telefonunuz yakınınızda bulunmasa bile eğer telefonunuzda WaveSecure yada Find My iPhone uygulaması yüklüyse, biraz olsun şanslısınızdır. Bu iki uygulama telefonunuzu bulmanızda size yardımcı olacaklardır.

WaveSecure neredeyse her telefona yüklenen bir uygulama. Android, Blackberry, Symbian OS, Windows Phone ve Java telefonlara kurulabiliyor. Sim kartınız değişmiş olsa bile GPS’i açarak ve mesaj göndererek telefonunuzun konumunu bulabiliyor.

Find My iPhone uygulaması ise, sadece iPhone cihazlar için yapılmış bir iOS uygulaması. GPS ile Apple cihazlarınızın konumunu bulmada yardımcı oluyor.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap