İnternet dünyasının odak noktası haline gelen Google bugün 16 yaşında. Bundan 16 sene önce 4 Eylül 1998 tarihinde kurulan ve 19 Ağustos 2004 yılında insanların hizmetine sunulan Google artık bir arama motorundan çok, internetin ta kendisi olarak düşünülüyor. En başta Stanford Üniversitesi’nde öğrenim gören Larry Page ve Sergey Brin isimle iki öğrenci tarafından kurulmuştu.
Google arama motorunu 1998 yılından itibaren incelediğimizde çok büyük gelişmeleri ve kolaylıkları insanların hizmetine sunduğunu, interneti daha çok bilgi kaynaklı ve bilgilenirken öğrenme esasına dayandıran Google hızlı bir şekilde de ilerlemeye büyük yollar katetmeye devam ediyor. Google arama motorunun şirket binası şu anda California Eyaleti’nde yer almaktadır.
Google 16. yaşını kutlarken her özel güne hazırladığı doodlelar gibi kendine de bir doodle hazırladı. 16 yaşında olduğunu tüm dünyaya bu doodle sayesinde duyuran Google arama motoru diğer özel günlerin olduğu gibi kendi şirketlerinin de oldukça özel olduğunu düşündüklerini açıklamış oldu. Kendisine daha sade bir doodle seçen Google arama motoru, gece 00.00’den itibaren karşımıza bu doodlela çıktı.

Google 16. Yılını Kutluyor

Yorum Yap