Teknoloji devlerinden birisi olan Samsung Yeni Amiral Gemisini satışa sundu. Bu güne kadar üretmiş olduğu en ince akıllı telefon ve Android işletim sistemi ile çalışan ilk metal telefon olarak tarihe adını yazdırdı. Telefon satışına ilk olarak İngiltere üzerinde başlanıldı. Samsung Firması tarafından satışa sunulan Galaxy Alpha‘nın fiyatı 549 sterlik yani Türk Lirası olarak 1959 TL ‘ye geldiği açıklandı.

ggg1

Galaxy Alpha, İngiltere de bulunan online teknoloji marketler gruplarında satışa sunularak boy göstermeye başladı. Samsung ‘un belirlemiş olduğu fiyattan daha uyguna satıldığı gözlerden kaçmadı. 500 Sterline çeken online teknoloji marketleri bu sıralar büyük ilgi göreceği gibi duruyor. Polonya üzerinde yaklaşık  1805 Lirayı bulunan bu cihaz, ülkemiz üzerinde 2000 lira seviyesinden aşağı inmeyecek gibi gözükmektedir. Telefonun alternatif renklerinin olması kullanıcılarını sevindirirken, bu renkler siyah, mavi, gümüş, altın ve beyaz renklerden oluşuyor.

4.7″ inç büyüklüğünde olan HD çözünürlüğü ile Süper AMOLED ekranı ile 20nm fabrikasyn süresi içerisinde üretim gösterilen 4+4 çekirdek yapısına sahip olan Exynos 5430 işlemcisiyle, LTE-A desteğini sağlayarak, 1860mAh batarya özelliği ve parmak izi sensörü sayesinde büyük ilgi çekecek gibi gözüküyor. 12 MP lık kamerası, 2.1 MP ‘lik ön kamerası ile suya karşı direnişle yapısıyla adete teknoloji dünyasında bulunan diğer Cep teknoloji firmalarını geride bırakmak istiyor.

Yorum Yap